پیش به سوی ماه حمایت بین المللی از زندانیان سیاسی

پیش به سوی ماه حمایت بین المللی از زندانیان سیاسی

جلسه مشترک  آغاز کارزار

اطلاعیه ۲

 

رفقا و دوستان گرامی
به اطلاع می رسانیم که فراخوان اتحاد عمل اپوزیسیون برای آزادی تمام زندانیان سیاسی،  توسط بخش هایی از نیروهای اپوزیسیون چپ و نیروهای مترقی بریتانیایی مورد تایید قرار گرفته است و به مدت یکماه از ۷ژوئن ۲۰۱۹- ۷ژوئیه ۲۰۱۹ماه حمایت از زندانیان سیاسی در سراسر جهان اعلام شده است.
جلسه مشترک برای اعلام این ماه روز جمعه ۷ژوئن  ۲۰۱۹ ساعت  ۷ و نیم شب در لندن در محل زیر برگزار می شود

Unite the union, 33-37 Moreland St Clerkenwell, London EC1V 8BB

رفقا و دوستان گرامی
چنانچه با مضمون فراخوان* توافق دارید از شما در خواست می شود که به سازمان و احزاب اپوزیسیون مترقی چه در سطح رهبری و چه پایه هایشان و همچنین افراد مستقل از این سازمان و احزاب ارسال کنید. تا هر چه زودتر تدارک آغاز یک کارزار بین المللی برای آزادی زندانیان سیاسی را آغاز کنیم.
برای هماهنگی این کارزار مشترک و تعیین زمان آن با نشانی زیر تماس بگیریدایمیل

[email protected]
تلگرام: http://t.me/Marxist_Enghelabi

گرایش مارکسیست های انقلابی ایران

۵ ژوئن ۲۰۱۹

فراخوان اتحاد عمل سراسری اپوزیسیون

خطاب به سازمان ها و احزاب و فعالان سیاسی و اجتماعی مترقی

برای آزادی سازی  بدون قید و شرط تمام زندانیان سیاسی در ایران

اطلاعیه ۱

دوستان و رفقا

اعتراضات و اعتصابات کارگران و زحمتکشان ایران در طی دو ساله گذشته، وظایف نوینی را بر دوش  تمامی مدافعان جنبش های اجتماعی و کارگری  گذاشته است که پاسخگویی به آن یکی از نیازهای مبرم این مرحله از مبارزات نیروهای اجتماعی و در محور آن کارگران است. کارگران نیشکر هفت تپه در رابطه تنگاتنگ با کارگران فولاد، سندیکای کارگران شرکت واحد، سندیکای معلمان و بازنشستگان و بهره گیری از حمایت و شرکت فعال دانشجویان مبارز به روشنی نشان دادند که در مقابل یورش یک دست و همه جانبه دشمنان طبقه کارگر، تنها با اتحاد عمل مشترک می‌توان به پیروزی نهایی دست یافت. اما تاریخ بیش از چند دهه سازمان و احزاب سیاسی و تشدید  افتراق‌های  ناشی از فرقه گرایی و خود محور بینی و تنگ نظری، نشان داد که چه عواقب وخیمی  ببار می‌آورد. انشعابات و افتراق‌های  بی‌شمار میان صفوف نیروهای مترقی و چپگرا یکی از عوارض مخرب این بحران تشکیلاتی و سیاسی است.

ضرورت اتحادعمل مشترک علیرغم اختلافات نظری و برنامه‌ای و در عین حال  تبادل نظر و حق انتقاد به یک‌دیگر، به ضرورتی مبرم تبدیل گردیده که نمی‌توان بر آن چشم پوشید.  کارگران، معلمان، بازنشستگان و دانشجویان با حرکت مشترک خود این ضرورت را  بارها یادآوری و بر اهمیت آن پافشاری کرده‌اند.

گرایش مارکسیست‌های انقلابی در راستای پاسخگویی به این ضرورت مبرم، آمادگی خود را برای شرکت در سازماندهی اقدام متحد ، مشترک  و گسترده، همراه  با دیگر نیرو های چپ و مترقی مدافع کارگران و زحمتکشان ایران، در جهت راه اندازی کارزاری بین‌المللی برای آزادی سازی بدون قید و شرط همه‌ی زندانیان سیاسی، فارغ از تعلقات سازمانی، سیاسی و برنامه‌ای، اعلام داشته و از کلیه  سازمان‌ها و احزاب و فعالان کارگری و اجتماعی در خارج دعوت به عمل می‌آورد تمایل خود را برای تدارک این کارزار سراسری اعلام کنند.

هدف محوری این کارزار  اینست که تمام نیروهای مترقی را برای یک زمان معین (یک تا چندین هفته) و مکان های  توافق شده در هر شهر  هماهنگ کند. نیروهای مترقی  با حفظ استقلال سیاسی و طرح شعارهای  مستقل با حمل  و برابر با هم پوستر ها خود در کنار هم اعتراضات خود را به رژیم به نمایش گذاشته و خواهان آزادی زندانیان سیاسی شوند.

برای هماهنگی این کارزار  مشترک و تعیین زمان آن  با نشانی زیر تماس بگیرید:

ایمیل:  [email protected]

تلگرام: http://t.me/Marxist_Enghelabi

* پیش به سوی اتحاد عمل سراسری نیروهای مترقی!

* کارگر زندانی، زندانی سیاسی  بی قید و شرط  آزاد باید گردند!

* زندانیان سیاسی تنها نیستند!

گرایش مارکسیست‌های انقلابی ایران

۱۴ مه ۲۰۱۹ مطابق با ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

 

در مورد سازماندهی ماه حمایت از زندانیان سیاسی: سوال و پاسخ

درود بر شما

بنا به در خواست شما برای شرکت در فراخوان در تمام دنیا از طرف ایرانی ها این ایمیل را برای شما می فرستم

چه کاری باید در این زمینه بکنیم ؟پیشنهاد تان چیست ؟

************

دوست گرامی با درود به شما

سپاس از سوالی که در مورد نحوه برگزاری اعتراضات  در سراسر جهان برای آزادی زندانیان سیاسی  طرح کردید.

در ابتدا باید متذکر شویم که این فراخوان  خطاب به نیروها و افراد مترقی ضد رژیمی است  که  تمایل به اقدامی در راستا  حمایت از زندانیان سیاسی ایران را دارند. همچنین باید تاکید کنیم که با توجه به  وجود نظریات و برنامه های متفاوت سیاسی  و غیره، شرکت سازمان ها و  افراد کاملا مستقل از یکدیگر و با شعارها ، مطالبات، بنر های خود خواهد بود. در نتیجه ما مطالبات و شعارها  خاصی برای سایرین تعیین نمی کنیم. تنها شعارها مرکزی مشترک همه شرکت کنندگان: «آزادی تمام زندانیان سیاسی» خواهد بود. اما هر سازمان و حزب و محفل و یا فردی شعارها و مطالبات اخص خود را به محل حمل می کند و اطلاعیه خود را پخش می کند.

اقدامی که به شکل سراسری (تمام کشورها)  ما مشترکا انجام می دهیم، توافق و سپس  تعیین یک  هفته  معین برای اعتراضات سراسری خواهد بود. و اقدامی که دوستان در یک شهر خاص انجام  می دهند تعیین  و توافق محل و زمان  مشخص تجمع در شهر خودشان خواهد بود.

اما پیش از این تصمیمات عمومی جمعی دوستان باید تلاش کنند که  حداقل  دو هفته این فراخوان را تبلیغ کرده و تلاش کنند که سازمان ها و تجمعات و افراد علاقمند را در محل سکونت خود  به این اقدام مشترک ترغیب کنند. پس از تبلیغات سراسری و روشن شدن تقریبی شرکت کنندگان در هر شهر ، توافق و تعیین هفته اکسیون سراسری و همچنین توافق و تعیین زمان و محل برگزاری  در هر شهر انجام می گیرد.

دوستان علاقمند و متمایل به شرکت در حدتوان باید نه تنها ایرانیان مقیم شهر خود را به شرکت دعوت و متقاعد کرده که با نهادهای  مختلف (اتحادیه های کارگری، دانشجویی و انجمن های اجتماعی و همچنین نیروهای مترقی و مطبوعات و غیره) تماس برقرار کرده و حمایت آنها را جلب کنند.

پس از حدود  چند هفته تدارکات ذکر شده  می توانیم هفته اعتراضات اعلام کرده و تدارک لازم را برای شرکت در اعتراضات شهر خود را انجام دهیم.

به امید اینکه این توضیحات اولیه به نحوه سازماندهی این اقدام سراسری کمک برساند.

لطفا هر سوال و نکته و یا پیشنهادی دارید با من در میان بگذارید تا در مورد آن تبادل نظر کنیم.

با سپاس از شما

کمیته تدارک اعتراضات سراسری برای آزادی زندانیان سیاسی ایران

 

 

میلیتانت

سایت گرایش مارکسیست های انقلابی ایران